Potlač a plotrovanie

Sieťotlač

a) priama tlač na predmet je najrozšírenejšia technológia zabezpečujúca vysoké krytie. Je vhodná pre väčšinu bežných materiálov,  z ktorých sa reklamné predmety vyrábajú, vrátane textilu.

b) rotačná sieťotlač sa používa na potlač valcových predmetov ako hrnčeky, poháre, popolníky, a podobne. Jej výhoda je v možnosti potlačiť predmet po celom obvode a to aj viacfarebne.

Sublimačná potlač

Je aplikovanie sublimačného atramentu na povrch potláčaného predmetu použitím tepelného lisu, pri nastavení určitej teploty, času a tlaku. Potlač je vhodná najmä na textil s vysokým obsahom polyesterových vlákien napríklad tričká, šnúrky na krk, šatky a pod.

Transferová tlač

Tlač sieťotlačou cez prenosové médium. Po natlačení motívu sa následne aplikuje vysokým teplom a tlakom na potláčaný produkt.

Tampónová potlač

Častejšie používaná technológia v 3D reklame, používa sa na väčšinu materiálov,  okrem textilu. Je vhodná na potlač menších lôg, napríklad na perá, zapaľovače, kľúčenky a pod.

Plotrovanie

Je technológia, ktorá umožňuje orezávanie už natlačených plnofarebných motívov do ľubovoľného tvaru. Používa sa na reklamy na autá, autobusy, výklady, pútače pred obchody, svetelné reklamy, firemné tabule,informačné tabuľky, menovky, billboardy, atď.

Návrat hore